تاريخ : جمعه 25 شهریور1390 | 9:53 | نویسنده : محمد علی شهریزی

۱٫ بهترین طلا برای ساختن و استفاده ی بهتر طلای ۱۸ عیار است

یک سوالی که خیلی وقت‌ها مشتریان از طلافروش‌ها می‌پرسند این است که عیار طلایی که می‌خریم چقدر باشد؟ درباره طلا و عیارش چیزی که وجود دارد و شاید شما از آن اطلاع نداشته باشید این است که پایین‌ترین عیار طلا، یک عیار است و بالاترین آن ۲۴ عیار. اما اگر قرار باشد بگوییم بهترین نوع عیار برای خرید چیست؟ جواب چیزی نیست غیر از طلای ۱۸ عیار.


۲٫ طلای دست‌دوم ، ساده ترین راه تشخیص

 تشخیص طلای دست‌اول و دست‌دوم شاید تا حدودی مشکل باشد. ساده‌ترین راه برای این‌که دست‌دوم بودن طلا را تشخیص بدهید، یک نگاه به ظاهر آن، به‌خصوص به قفل و بندی است که در آن به کار رفته. در طلای دست‌دوم، این قسمت‌ها در مقایسه با بخش‌های دیگر کمتر براق‌اند و به خاطر استفاده‌هایی که از طلا شده، خش‌هایی هم در این بخش‌ها دیده می‌شود.

***ضمنا طبق بخش نامه ی اتحادیه فروش طلای دست دوم در بازار و ارائه فاکتور برای ان غیر قانونی می باشد***


۳٫ اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید، سکه بخرید، نه طلا

البته ای روزها خریر سکه هم ضرر کمی ندارد

اگر هدف‌تان از خرید طلا، داشتن سرمایه است، بهتر است سکه بخرید. این به معنای آن نیست که ارزش سکه و طلا با هم متفاوت است. این دو ارزش یکسانی دارند، وقتی بخواهید زیورآلات‌تان را بفروشید، رقمی برای اُجرت ساخت از آن کم می‌شود.

 . . . برای سرمایه گذاری *کوتاه مدت *نباید روی زیورالات حساب کرد . . .


۴٫  طلای ۲۴  به صورت ساخته شده نیست

تنها طلایی که ۲۴ عیار خالص است، شمش طلاست و به خاطر اینکه شمش فلز نرمی است، نمی‌شود به تنهایی از آن زیورآلات ساخت. سازندگان طلا برای اینکه آن را به زیورآلات تبدیل کنند، مس و نقره به آن اضافه می‌کنند تا با پایین آمدن عیار، قابل ساخت باشد.


۵ چگونه طلا را از نقره و پلاتین تشخیص دهید؟

تشخیص طلا از نقره و پلاتین کار راحتی است. بر اساس یک اصل کلی، بیشتر طلاها با حرف انگلیسی K در کنار عددی که نشان‌دهنده عیار آن است، بارگذاری می‌شوند. نقره‌ها را با علامت بیضی، مُهر می‌کنند و پلاتین هم با حروف PT مشخص می‌شود، به خاطر همین برای تشخیص این تفاوت کار سختی ندارید.


 ۶ نحوه محاسبه قیمت طلا . . .

قبل از توضیح باید متذکر این نکته شوم که محاسبه ی کار جواهر کاملا متفاوت از طلاست

هر طلای ساخته شده ای بسته به نوع و زحمتی که برای ان کشیده شده است از بهای ساخت متفاوتی برخوردار است

به علت روند صعودی قیمت طلا روند بازار به سمت طلاجات ساخته شده با وزن کمتر است . و هر کاری که از وزن کمتری برخوردار باشد مقبول تر ، و بخاطر هنر سازنده که با کمترین وزن بهترین زیبایی را عرضه کند از اجرت بیشتری برخوردار است

پس نکته قابل توجه برای خرید طلا ، اجرت ان به ازای هر گرم نیست ... این است که شما اجرت چند گرم کار را باید پرداخت کنید...

نحوه محاسبه...

قیمت هر گرم طلا با توجه به نرخ روز ان + اجرت ان به ازای هرگرم + درصد ومالیات بر ارزش افزوده


توصیه این جانب به خریداران این است که مکانی را برای خرید طلا انتخاب کنید که به اصالت و سابقه کاری و تعهدش در خرید و فروش و در نهایت صداقت کاری اطمینان داشته باشید اینطور با خیال راحت تری خرید خود را انجام می دهید....اگر هم همچین شخصی را سراغ ندارید قبل از اعتماد حتما امتحان کنید

 

@شاید اینطور نیازی به چانه زدن هایی که تنها باعث دروغ در بازار می شود نباشد@